Dzień Czekolady - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Czekolady

dzien czekolady siecieborzyce12 kwietnia - Dzień Czekolady. Mleczna, gorzka, nadziewana i biała to rodzaje czekolady, które rozpoznawały na podstawie smaku przedszkolaki z Siecieborzyc.

W ten słodki dzień dzieci poznały proces powstawania czekolady oglądając prezentację, następnie samodzielnie układały obrazki informujące o tym procesie, wysłuchały treści książki Joanny Krzyżanek pt. Bajka pachnąca czekoladą o sklepie z wyrobami czekoladowymi. Ostatnim punktem zajęć była zabawa w cukierników, którymi byli oczywiście mali uczestnicy zajęć, a ich zadanie polegało na ozdobieniu wafli czekoladą. Powstały serca, kakaowiec, słoneczka, burze czekoladowe i inne dziecięce arcydzieła .Było słodko i radośnie, bo to był Dzień Czekolady. Zajęcia przygotowały panie z biblioteki szkolnej i publicznej, we współpracy z wychowawczyniami.

Dorota Klimejko