"Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie - Bibliotekarz Lubuski

"Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Muminki i przyjaciele maleKtóż z nas nie zna przygód Muminków, sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii. Stworzona przez Tove Jansson seria książek o Muminkach zdobyła popularność na całym świecie. Powstały bajki, na których wychowały się pokolenia. Książki o Muminkach czytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Gwarantują one czytelnikom piękne chwile pełne ciepła, mądrości, ale też magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury skandynawskiej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Celem konkursu jest między innymi przybliżenie literatury skandynawskiej najmłodszemu pokoleniu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie prac plastycznych. Zadaniem konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej, przedstawiającej jedną z postaci występującej w opowiadaniach o Muminkach, np. Muminek, Mamusia Muminka, Tatuś Muminka, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, Migotek i inne. Na konkurs można złożyć tylko jedną pracę, wykonaną dowolną techniką, z dowolnych i trwałych materiałów, o wysokości max. 50 cm. Do zabawy zapraszamy całe rodziny! Czekają atrakcyjne nagrody! Prace należy złożyć do 30 kwietnia 2019 r. w bibliotece słubickiej lub w bibliotekach publicznych powiatu słubickiego (w Rzepinie, Górzycy, Cybince i Ośnie Lubuskim). Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki słubickiej www.biblioteka.slubice.pl oraz na stronach internetowych bibliotek publicznych powiatu słubickiego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach