POLSKA - moja OJCZYZNA - Bibliotekarz Lubuski

POLSKA - moja OJCZYZNA

polska ojczyzna leszno„Majowe Święta” (1, 2 i 3 Maja) to daty, o których należy pamiętać. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Lesznie Górnym, wraz z wychowawczyniami i bibliotekarką z Filii bibliotecznej, przygotowały zajęcia upamiętniające narodowe święta.

Oglądaliśmy prezentację multimedialną, czytaliśmy legendę „O orlim gnieździe”. Nie mogliśmy pominąć również patriotycznych wierszy (np. „W Polsce jest wiele miast”), które dzieci znają bardzo dobrze. Na zakończenie naszego spotkania najmłodsze pokolenie pięknie zaśpiewało piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Andżelika Przysiężna