Tydzień Bibliotek w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Tydzień Bibliotek w Lesznie Górnym

TB 2019Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii bibliotecznej w Lesznie Górnie upłynął szybko i wesoło. Odbyło się wiele spotkań - dla każdego coś nowego i ciekawego!

W tych dniach bibliotekę odwiedzili uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I, II, III ze Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami. Dzieci z oddziału przedszkolnego 4-5 latków oraz uczniowie klasy I dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka, jakie panują w niej zasady oraz jak należy postępować z pożyczonymi książkami. Wspólnie przeczytaliśmy wybrane książki dla najmłodszych. Sześciolatki zapoznały się ze „Szlakiem bajek i baśni - czyli sam wybieram książki”. Klasa II zaprojektowała własne zakładki do książki, które będą wykorzystywane do czytania, zaś klasa III wzięła udział w konkursie „Mistrz pięknego czytania”. Uczniowie czytali sobie nawzajem i głosowali, kto według nich najlepiej zaprezentował lekturę. Zastosowano kryteria: płynność czytania, bezbłędność, intonacja. Każdy uczestnik otrzymał dyplom. Mistrzem została Paulina Serafin, wyróżnienie otrzymała Emilia Findysz.

Andżelika Przysiężna