Jak czytają Polacy - seminarium dla bibliotekarzy - Bibliotekarz Lubuski

Jak czytają Polacy - seminarium dla bibliotekarzy

SEMINARIUM gorzow plakat maleWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dla bibliotekarzy „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110. W programie interesujące tematy.

Izabela Koryś z Biblioteki Narodowej zaprezentuje obecny stan czytelnictwa w Polsce i nowe trendy rysujące się na czytelniczym horyzoncie. Dr Zofia Zasacka, która prowadzi badania nad czytelnictwem dzieci i młodzieży, będzie miała wystąpienie nt. „Co czytają nastolatki? O zmianach w wyborach czytelniczych młodego pokolenia Polaków”. O trudnej sztuce poszukiwania dobrych książek i wyborze tych wartych przeczytania opowie Agnieszka Kalus, tłumaczka literatury, autorka bloga „Czytam bo lubię” („W poszukiwaniu dobrych książek. O sztuce wyboru nowości wydawniczych”). Na zakończenie Tomasz Zaród, twórca i właściciel wydawnictwa Książkowe Klimaty, przybliży te miejsca na europejskiej mapie literackiej, które wciąż pozostają mało znane. W swoim wystąpieniu „Proza europejska bliska a nieznana. Nieoczywiste wybory czytelnicze” zaprezentuje najciekawsze trendy, zjawiska i autorów m.in. w literaturze czeskiej, słowackiej, greckiej, bałkańskiej, bułgarskiej, rumuńskiej i węgierskiej. Szczegółowy program seminarium i informacje o prelegentach w załączeniu. Udział w seminarium jest odpłatny – 50,00 zł/os. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 maja. Organizatorzy proszą o wypełnienie formularza, podpisanie, a następnie przesłanie skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem (95 723 89 03). Opłatę na konto WiMBP podane w formularzu należy przekazać do 3 czerwca. Prosimy również o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz udziału w seminarium. Szczegółowy program oraz niezbędne formularze dostępne są na stronie internetowej Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP w Zielonej Górze.