Przez trzy pokolenia ze sztuką - Bibliotekarz Lubuski

Przez trzy pokolenia ze sztuką

trzy pokolenia mniejszeWernisaż wystawy Przez trzy pokolenia ze sztuką. Wystawa rodzinna: Aleksandra Olejarz – grafika i rysunek, Maria Teresa Olejarz – malarstwo, Wojciech Olejarz – fotografia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu. 15 maja to Międzynarodowy Dzień Rodzin oraz Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu tego dnia odbył się wernisaż wystawy rodzinnej Przez trzy pokolenia ze sztuką, prezentującej dorobek artystyczny rodziny Olejarzów: Aleksandra Olejarz – rysunek i grafika, Maria Teresa Olejarz – malarstwo, Wojciech Olejarz – fotografia.

Reprezentujących władze miasta: zastępcę burmistrza, Sebastiana Kuleszę oraz przewodniczącego rady Miasta, Adama Matwijowa, wszystkich przybyłych uczestników spotkania i artystów powitała Dyrektor Bibliotek,i Magdalena Śliwak. Następnie bibliotekarka prowadząca spotkanie przedstawiła biogramy artystyczne gości zaczynając od pani Marii Teresy, następnie syna Wojciecha. Przy pani Aleksandrze zatrzymaliśmy się nieco dłużej, bowiem pani Ola nie tylko rysuje, ale też próbuje swoich sił w poezji i prozie, choć jeszcze niepublikowanej. Na koniec prowadząca spotkanie poinformowała wszystkich o tym, że tym wydarzeniem zakończyliśmy obchody XVI edycji Tygodnia Bibliotek. Przypomniała, jakie towarzyszyło mu hasło i wyjaśniła, co się za nim kryje. Dyrektor, Magdalena Śliwak otrzymała od pracowników podziękowania i kwiaty za czuwanie nad całością działalności i sprawne zarządzanie Biblioteką, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności miasta. Na ręce M. Śliwak złożono również podziękowania i wyrazy szacunku dla wszystkich, którzy z Biblioteką na rzecz mieszkańców współpracują, dla tych, którzy darzą bibliotekarzy zaufaniem i powierzając promowanie i przedstawianie swojego dorobku artystycznego czy literackiego oraz dla tych, którzy tak licznie na spotkania przybywają. Było naprawdę rodzinnie, plastycznie i słonecznie wbrew paskudnej aurze na zewnątrz. I była też muzyka (a jakże by inaczej) w wykonaniu Martyny Jaworskiej, solistki żagańskiego chóru Octava. Wszyscy artyści otrzymali brawa, kwiaty i mnóstwo słów uznania dla swojej twórczości. Więcej o artystach, wystawie i o wernisażu można przeczytać na blogu Biblioteki:

wystawa: https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com/2019/05/przez-trzy-pokolenia-ze-sztuka-wystawa_17.html

wernisaż: https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com/2019/05/wernisaz-wystawy-rodzinnej-przez-trzy.html

Urszula Sitarz