Żegnaj, Aniu - Bibliotekarz Lubuski

Żegnaj, Aniu

ania mniejszeMożna odejść na zawsze, by stale być blisko...
ks. J. Twardowski

W nocy z 23 na 24 maja 2019 r. zmarła nasza koleżanka, długoletnia pracownica Biblioteki Norwida w Zielonej Górze, Anna Opaczyńska-Ofoedu. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie placówki bez Jej udziału, zaangażowania, profesjonalizmu. Pracowała w WiMBP od kwietnia 1993 roku, początkowo w służbach porządkowych, następnie jako sekretarka, a od 2012 roku jako specjalista ds. administracyjnych. Ustawicznie podnosiła swoje kwalifikacje, nie bała się wyzwań, imponowała wiedzą i umiejętnościami w zakresie nowinek technologicznych. Służyła swoją pracą wszystkim pracownikom. Organizowała i koordynowała sprawne działanie placówki w zakresie potrzeb socjalno-organizacyjnych. Radziła sobie znakomicie w kontaktach z ludźmi i firmami współpracującymi. Była osobą rzetelną, zaangażowaną w sprawne funkcjonowanie placówki, człowiekiem życzliwym, na którym można było polegać. Straciliśmy przyjaciółkę, koleżankę, osobę bardzo wyraźnie obecną w codziennym życiu Biblioteki.