Majowe spotkanie słubickiego DKK - Bibliotekarz Lubuski

Majowe spotkanie słubickiego DKK

DKK słubice majPozytywne myślenie może kreować nasz świat. A jak włączyć pozytywne myślenie? Wystarczy sięgnąć po odpowiednią książkę! Na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 29 maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Słubicach rozmawiałyśmy o książce Magdaleny Witkiewicz „Pracownia dobrych myśli”.

To niezmiernie ciepła, chwilami wręcz baśniowa opowieść. Wraz z autorką zapraszamy do Miasteczka na ulicę Przytulną. Mieszkańcy kamienicy spod nr 26 tworzą barwną mozaikę. To właśnie w tej kamienicy znajduje się tytułowa pracownia, dawniej krawiecka, dziś kwiaciarnia. Niegdyś sukienki szyte przez krawcową Pelagię gwarantowały szczęśliwe życie. Po jej śmierci, wnuk Florian w powstałej kwiaciarni kontynuuje dzieło swojej babki. Bardzo lekka powieść, przepełniona dobrą energią. Idealna na upalne wieczory. Relaks zapewniony!

Małgorzata Dobosz