Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych - Bibliotekarz Lubuski

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

dzien dzierganiaW sobotę, 8 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu uczestniczyła w Światowym Dniu Dziergania w Miejscach Publicznych - największym wydarzeniu rękodzielniczym na świecie. Uczestniczyły w nim panie z istniejącego od kilku lat przy Bibliotece Klubu Rękodzieła „Dzierganki”.

Pogoda dopisała i sprzyjała tej formie wypoczynku. W spotkaniu brali udział również mieszkańcy miasta, którzy co jakiś czas dołączali do grupy. Przychodziły osoby zainteresowane dzierganiem, jedne zatrzymywały się na dłużej i podejmowały naukę szydełkowania, inne przyszły porozmawiać o tym, czym się zajmują, opowiadały o swoich pracach, oglądały wyroby pań z Klubu, przeglądały też poświęcone robótkom ręcznym prenumerowane przez Bibliotekę czasopisma. Atmosfera spotkania, połączona ze słodkim poczęstunkiem sprzyjała relaksowi, nawiązywaniu nowych kontaktów z innymi miłośnikami włóczki, nici, szydełka i drutów oraz wymianie doświadczeń i pomysłów, a także popularyzacji zajęcia, którego wykonywanie przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

Elżbieta Buganik