Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece! - Bibliotekarz Lubuski

Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

laureaci spotkanie mniejsze12 czerwca, w oddziale dla dzieci Biblioteki w Słubicach spotkali się laureaci i wyróżnieni w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym ph. „Muminki i przyjaciele”. Zaproszonych gości witała piękna wystawa prac wszystkich uczestników konkursu, wśród nich jest Mała Mi, tata Muminek, mama Muminek, Włóczykij, Bobek oraz piękna i tajemnicza dolina Muminków.

Pomysłowość, wyobraźnia i niezwykłe zaangażowanie całych rodzin, począwszy od kilkuletniego rodzeństwa, a skończywszy na babci i prababci, wpłynęło na efekt końcowy każdej pracy. Opowiadania o Muminkach Tove Jansson to jedne z najbardziej znanych opowieści dla dzieci. Uniwersalność tych książek gwarantuje, zarówno młodym jak i starszym czytelnikom, niezapomniane chwile pełne ciepła, mądrości, ale też - tak charakterystycznej dla literatury skandynawskiej – magii i tajemniczości. Celem konkursu było między innymi rozwijanie wyobraźni przywołującej przeżycia z przeczytanej lektury oraz wyrażenie ich w twórczości plastycznej. W konkursie przyznane zostały nagrody i wyróżnienia dla dzieci, młodzieży i ich rodzinnych pomocników. Zachęcamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy, która znajduje się w oddziale dziecięcym naszej biblioteki. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz bibliotekom publicznym z powiatu słubickiego za zaangażowanie i pomoc przy realizacji konkursu! Życzymy wszystkim udanych wakacji z książką!

Zespół BPMiG w Słubicach