Owocowy Piknik w Bibliotece Publicznej we Wschowie - Bibliotekarz Lubuski

Owocowy Piknik w Bibliotece Publicznej we Wschowie

owocowy 2019Po raz szósty Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie zainaugurowała okres wakacyjny rodzinnym Owocowym Piknikiem. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy od przedstawienia „Małe śledztwo w wielkiej sprawie” w wykonaniu teatru lalkowego „Pracownia Za Piecem” z Wolsztyna.

Spektakl w zabawny sposób wyjaśniał najtrudniejsze zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu. Następnie uczestnicy mogli poszaleć na bibliotecznym dziedzińcu, gdyż Agencja Eventowa Show Time zabrała dzieci w taneczną podróż dookoła świata. Po intensywnej zumbie można było posilić się przepyszną sałatką owocową lub skosztować soczystych kawałków arbuza. Nie zabrakło również prac plastycznych. Dzieci z zapałem malowały kolorowe owoce, a spod ich rąk wychodziły prawdziwe arcydzieła! Chętni mogli także oddać się w ręce naszych wolontariuszek, które malowały twarze najmłodszych. Kotki, pieski, jednorożce czy superbohaterowie – kolejka na takie cuda była spora. Wszystko to uwiecznialiśmy podczas zabawnej sesji portretowej. Papierowe gadżety, takie jak wąsy, brody, okulary czy kapelusze sprawiły, że śmiechu przy tym było co nie miara. Na zakończenie rozdaliśmy dzieciom balony, tak że każdy wychodził zadowolony i uśmiechnięty. Mamy nadzieję, że po takim rozpoczęciu wakacje będą jeszcze bardziej udane!

Dominika Jankowiak