Kamienne piękno - Bibliotekarz Lubuski

Kamienne piękno

kamienie witnicaMiejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza na wystawę Piękno ukryte w kamieniu. Zawiera ona zbiory kamieni zgromadzone przez witniczanki: Krystynę Wróblewską i Irenę Wieczorek.

Zdaniem kolekcjonerek: Kamień jest piękny jak dzieło sztuki, nawet ten z ulicy. Człowiek tego nie podrobi. W trzech witrynach wyeksponowanych jest ok. 850 eksponatów tworzących wielobarwne kompozycje. Niektóre kamienie prezentowane są w stanie naturalnym, inne w postaci naszyjników, figurek i naczyń. Część zakupiły kolekcjonerki, część została im podarowana przez rodzinę i przyjaciół. Zdarzają się także znaleziska. Należą do nich skamieliny zwierząt, pochodzące z podwitnickich wyrobisk. One właśnie, zbierane w asyście wnuków, dały początek kolekcji Krystyny Wróblewskiej. Wystawa Piękno ukryte w kamieniu będzie czynna do końca wakacji w godzinach pracy Biblioteki.

Władysław Wróblewski