Wakacyjne galerie w słubickiej Bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Wakacyjne galerie w słubickiej Bibliotece

wakacyjne galerieDługie, słoneczne dni sprzyjają spacerom słubickimi uliczkami. Podczas spacerów, zachęcamy do odwiedzin Biblioteki Publicznej. Tu czekają ciekawe, wakacyjne nowości książkowe, czyli „coś dla ducha” oraz „coś dla oka”, a mianowicie piękne wystawy fotografii i prac plastycznych.

Pierwsza wystawa, którą polecamy to „Cykladowy rejs… i nie tylko” Witolda Cholewy. Witold Cholewa, pasjonat fotografii z Cybinki, podczas rejsu jachtem po greckich wyspach uchwycił w kadrze ich piękno. Ale zachwyciły go nie tylko widoki. Na zdjęciach zobaczymy również grecką architekturę i jej niezwykłe detale. Artysta fotografią pasjonuje się od dzieciństwa. Od pięciu lat aktywnie zajmuje się fotografią artystyczną, portretową i reporterską, uwieczniając najważniejsze wydarzenia społeczne i kulturalne z najbliższej okolicy. Prowadzi własny funpage na facebook'u „Fotografia Witold Cholewa” oraz związany z tematyką społeczności lokalnej „Cybinka24info”. Jego prace można również śledzić na autorskiej stronie internetowej www.witoldcholewa.pl. Należy do Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej, która działa przy Galerii OKNO w Słubicach, której opiekunem jest Anna Panek – Kusz. Druga wystawa przedstawia talenty najmłodszych artystów naszego regionu. To pokonkursowa prezentacja tegorocznych prac Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE pod hasłem „Mój dom. Moje miejsce”. Wystawy można oglądać w Bibliotece słubickiej, dzięki uprzejmości Pani Anny Panek – Kusz z Galerii OKNO, działającej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach