Narodowe Czytanie w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie w Siecieborzycach

LesznoTo już ósma odsłona polskiej akcji społecznej. Akcja Narodowe Czytanie zapoczątkowana w 2012 roku ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej i czytelnictwa. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie, wśród nich znalazła się „Katarynka” Bolesława Prusa.

Historia pana Tomasza, niewidomej dziewczynki i muzyka katarynki stały się scenerią akcji w Szkole Podstawowej w Siecieborzycach. Do wspólnego czytania zostali zaproszeni: radni do Rady Miasta i Gminy Szprotawa pani Beata Jakowicka i pan Ireneusz Ganczar, dyrektor szkoły pan Jan Suchecki, sołtys pani Jadwiga Turek, mieszkanki Siecieborzyc i Witkowa: pani Anna Kacprzak i Mariola Seternus oraz uczniowie szkoły. Spotkanie przygotowały Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach, nauczyciel j. polskiego i muzyki.

Dorota Klimejko