Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Akcja „Mała książka- wielki człowiek” w BPMiG w Słubicach - Bibliotekarz Lubuski

Akcja „Mała książka- wielki człowiek” w BPMiG w Słubicach

mała książka„Mała książka- wielki człowiek”
Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Słubicach zakwalifikowała się do ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci z roczników 2013-2016 i ma zachęcić rodziców do wspólnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko, które odwiedzi naszą bibliotekę i przystąpi do projektu, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich Małych Czytelników wraz z rodzicami od 18.09.2019r. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zespół BPMiG w Słubicach