Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Bibliotekarz Lubuski

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

dzień głosnego czytania lesznoOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.

Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dlatego Filia biblioteczna w Lesznie Górnym 27 września wspólnie z uczniami klasy IV i wychowawczynią, przeczytali „Szewczyka Dratewkę”. W drugiej części dnia uczniowie klasy V i VII, wraz z polonistką, wybrali się do oddziałów przedszkolnych i zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, przedstawiając znane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tj. „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Lokomotywa”, „Okulary”, „Dyzio marzyciel”.

Andżelika Przysiężna