Wesoły Świat zwierząt - Bibliotekarz Lubuski

Wesoły Świat zwierząt

IMG 0659Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

W tym dniu Filia biblioteczna w Lesznie Górnym odwiedziła przedszkolaki. Nasze spotkanie odbyło się pod hasłem „Wesoły świat zwierząt”. Okazuje się, że dużo wiemy o zwierzętach i ich życiu. O tych leśnych, egzotycznych, z gospodarstwa domowego, z Dalekiej Północy, żyjących w morskich głębinach i mieszkających z nami w domach. Dzieci w czasie zabaw rozwiązywały zagadki, bawiły się przy muzyce, naśladowały odgłosy zwierząt i sposób poruszania się. Rozpoznawały też i nazywały zwierzęta przedstawione na obrazkach. Wspólnie wysłuchaliśmy wiersza „Przyjaźń ze schroniska” i zabraliśmy się do kolorowania naszych pupili.

Andżelika Przysiężna