Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bajkowe spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, telewizją i czekoladą - Bibliotekarz Lubuski

Bajkowe spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, telewizją i czekoladą

dzien postaci zbajekMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek witnicka Biblioteka uczciła w towarzystwie „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania. Dzieci odpowiedziały na apel Królowej Bajek, która wysłała do nich list. Napisała w nim, że Zła Czarownica poprzekładała strony w książkach. Trzeba pomóc ulubionym postaciom, które źle się czują w swoich bajkach. I maluchy im pomogły.

Zabawa polegała na wykonaniu kilku zadań, takich jak rozwiązywanie zagadek i dobieranie obrazków do ulubionych postaci. Odrobinę ruchu zapewnił dzieciom ,,taniec bajek”. Uczestnicy zabawy wzięli też udział w otwarciu wystawy „Czekoladowe bajki z kolekcji Mateusza Wesołowskiego”. W trzech gablotach można też zobaczyć prawie 150 opakowań po tytułowych słodyczach. Oczywiście umieszczono na nich bajkowe postacie. Są wśród nich m. in. Krecik, Kubuś Puchatek i Scooby Doo. Pierwsi zwiedzający oglądali je, smakując kostki czekolady, która, jak uważa autor kolekcji, służy do tego, aby się nią dzielić z przyjaciółmi. Dodatkową atrakcją była obecność redaktor Małgorzaty Sawoch z gorzowskiej telewizji. Jej relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej TVP3. Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Data nawiązuje do dnia urodzin sławnego autora kreskówek, Walta Disneya.

 Władysław Wróblewski