Święto Kredki w przedszkolu - Bibliotekarz Lubuski

Święto Kredki w przedszkolu

IMG 0091Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, Kolorowe kredki bardzo lubią mnie, Kolorowe kredki kiedy je poproszę, Namalują wszystko to co chcę”.

Kredki to nierozłączny element każdego przedszkolaka. Dzieci mają z nimi styczność na co dzień. Z tej okazji filia biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z paniami z oddziałów przedszkolnych zorganizowały dla dzieci „Dzień Kredki”.

Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kolorowego drewienka. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku wspólnie wysłuchaliśmy piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „Co by było, gdyby nie było kolorów?”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na to pytanie. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia, można z nich ułożyć tęczę. Poznały różnicę między kolorowaniem, a rysowaniem. Kolejnym zadaniem było posegregowanie do odpowiednich pojemników wymieszanych różnych rodzajów kredek. Na koniec postanowiliśmy stworzyć dużą kredkę, którą dzieci w parach lub indywidualnie pokolorowały według swojego pomysłu. Wyobraźnia dzieci nie zna granic.

Andżelika Przysiężna