Światowy Dzień Pluszowego Misia - Bibliotekarz Lubuski

Światowy Dzień Pluszowego Misia

miśTrudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie przedszkolaki. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo, czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Z tej okazji Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z paniami z oddziałów przedszkolnych, przygotowały dzisiejsze spotkanie. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, gimnastyka, film i oczywiście ,,małe co nieco”. Chociaż Pluszowy Miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Andżelika Przysiężna