„Bodaj się to spełniło, co się w tę noc każdemu przyśniło” – Andrzejki 2019 - Bibliotekarz Lubuski

„Bodaj się to spełniło, co się w tę noc każdemu przyśniło” – Andrzejki 2019

IMG 0157Wiele osób chciałoby poznać swoją przyszłość, aby dowiedzieć się zwłaszcza o pozytywnych aspektach życia, jakie mogą ich spotkać. Andrzejkowe wróżby są takim czasem, kiedy można beztrosko zaglądać w karty swojego losu.

29 listopada panie z Oddziałów Przedszkolnych wraz z Filią Biblioteczną w Lesznie Górnym przygotowały tradycyjne Andrzejki. Opowiedziały przedszkolakom, jak to kiedyś obchodzono ten dzień oraz przeczytały znane przysłowia. Następnie przyszła kolej na tradycyjne wróżby: wyścig butów, serce i szpilki, kartka z przyszłym wykonywanym zawodem, wróżby z kolorami i lanie wosku. Nie zabrakło zabaw ruchowych i oczywiście czytania najmłodszym książek. Andrzejki były wspaniałą zabawą dla wszystkich. Dostarczyły wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.

Andżelika Przysiężna