Mikołajki w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Mikołajki w bibliotece

20191206 083250Dzisiaj święto Mikołajkowe w bibliotece mamy,
więc Cię tu serdecznie zapraszamy.
Święty Mikołaj między książkami schowany,
dla każdego prezent ma już zapakowany!

Święty Mikołaj kojarzy się wszystkim z postacią ubraną w czerwony strój, z długą brodą i mknącymi saniami. Mikołajki to czas, kiedy wspomina się tę postać. Chcąc przybliżyć dzieciom tę wyjątkową osobowość Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym wspólnie z wychowawczyniami klas II, III, VIa Anną Dudrą- Światowską , Krystyną Azarko oraz Małgorzatą Augustyniak przygotowały kilka atrakcji. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęto od przeczytania fragmentu z książki „Zimowe opowieści Świętego Mikołaja”. Kolejną frajdą był list i prezenty, które zostawił  szanowny gość w bibliotece. Wspólnie oglądano przygotowane niespodzianki i próbowano niektórych słodkości dzieląc się z  paniami. Na zakończenie dzieci pomalowały wizerunek ulubionego starszego, uśmiechniętego Pana.

Andżelika Przysiężna