ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - Bibliotekarz Lubuski

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

IMG 20200218 10034818 lutego 2020 roku w Szkole podstawowej w Siecieborzycach odbyło się spotkanie z panią Anną Nowik z fundacji „Oczami kota”.

Celem obchodów tego święta jest pomoc zwierzętom i uwrażliwienie na los kotów, zwłaszcza bezdomnych. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach we współpracy ze szkolną biblioteką. W spotkaniu udział wzięli przedszkolaki i klasy I- VIII. Pod opieką fundacji znajduje się obecnie około 70 kotów, o historii niektórych z nich opowiadała dzieciom pani Anna. W ramach pomocy fundacji przedszkolaki przekazały karmę dla kotów podczas spotkania, natomiast SAMORZĄD UCZNIOWSKI i WOLONTARIAT zadeklarowali taką zbiórkę.

Dorota Klimejko