Z przedszkolakami nie tylko o miłości… - Bibliotekarz Lubuski

Z przedszkolakami nie tylko o miłości…

IMG 20200214 112917Walentynki, czyli Dzień Zakochanych, który obchodzony jest 14 lutego to wyjątkowy dzień nie tylko dla zakochanych.

W ten magiczny poranek Biblioteka w Starym Kisielinie zorganizowała lekcję biblioteczną dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 41. W trakcie zajęć pani Asia rozmawiała z dziećmi o uczuciach, a przede wszystkim o miłości. Dzieci dowiedziały się, iż istnieją różne rodzaje miłości, nie tylko ta do drugiego człowieka. Rozmowom towarzyszyły opowiadania: Alberta szuka miłości, Uczucia co to takiego, Mądre bajki i Pomelo jest zakochany. Lekcja biblioteczna została urozmaicona zadaniem plastycznym. Dzieci samodzielnie wykonały walentynkowe laurki, które podarowały rodzicom.

Daria Bednarek
Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze