Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
iTeatr - czyli kulturalnie w sieci dla młodzieży i dzieci - Bibliotekarz Lubuski

iTeatr - czyli kulturalnie w sieci dla młodzieży i dzieci

itCzym skorupka za młodu... W dzisiejszych czasach biliotekarz jest jednocześnie edukatorem i inicjatorem wszelkich form krzewienia kultury. Jak zaszczepić w młodzieży miłość do obcowania ze słowem, książkami i teatrem? Sposobem na częsty i efektywny kontakt ze sztuką może być projekt "iTeatr dla szkół", realizowany przez Telewizję Polską S. A.:

 

Czym jest iTeatr dla szkół?
iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

 

opracowała: Agnieszka Sobiak