"e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" - cz.1

e mocniDzięki inicjatywie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" mamy możliwość skorzystania z ponad 20 szkoleń online, które wcześniej były dostępne jedynie uczestnikom projektu.

 

Zebraliśmy je i udostępniamy wszystkim, bez konieczności tworzenia konta i logowania. Szkolenia dotyczą technologii i e-usług przydatnych na co dzień, np. prowadzenia rozmów wideo, obsługi konta bankowego, e-recepty, zakładania bloga czy korzystania z religijnych aplikacji mobilnych.

Szkolenia z zakresu:
- zdrowia
- edukacji
- finansów
- odpoczynku i hobby
- relacji z bliskimi
- religii i spraw duchowych
- spraw codziennych
- zaangażowania obywatelskiego
- pracy i rozwoju zawodowego

będą codziennie przybliżane na stronie Bibliotekarza Lubuskiego. Szkolenia mogą być inspiracją do kreatywnych spotkań on - line z czytelnikami.

Dziś pierwsze z cyklu : "Zarządzanie swoim wizerunkiem i informacjami o sobie"

https://youtu.be/-xnz804CNfc

Z webinarium dowiesz się: "czym jest wizerunek w internecie, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi można go budować, co składa się na wizerunek i co na niego wpływa. Otrzymasz wskazówki dotyczące tego, jakich zachowań unikać w sieci oraz jakich zdjęć i danych o sobie lepiej nie publikować. Nauczysz się, jakie zamieszczać informacje, by budować swój pozytywny wizerunek w internecie i poznasz 10 złotych zasad bezpieczeństwa wizerunku. Dowiesz się też, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś naruszy Twój wizerunek."

 

opracowała: Agnieszka Sobiak