Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Rozwijanie swoich zainteresowań/hobby - Bibliotekarz Lubuski

Rozwijanie swoich zainteresowań/hobby

e mocniKolejne z cyklu szkolenie, w ramach projektu: "E - mocni, cyfrowe umiejętności realne korzyści". Tym razem o tym, co jest równie ważne jak praca zawodowa, co inspiruje i pozwala zachować równowagę duszy i umysłu.

 

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Internet może być doskonałym źródłem informacji na temat Twoich zainteresowań i miejscem, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy je podzielają.
Podczas szkolenia dowiesz się jak szukać interesujących Cię treści oraz wymieniać się informacjami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Poznasz też możliwości jakie daje internet tym, którzy chcą tworzyć własne treści i udostępniać je innym.

Autorem materiałów i ekspertem podczas webinarium jest:

Katarzyna Urbanowicz – trenerka i animatorka, pracuje z osobami dla których nowe technologie i kontakt z nimi nie jest rzeczą oczywistą. Uczy na co dzień, jak wykorzystywać je na co dzień. Jest także członkinią sieci LABiB, która łączy bibliotekarzy z całej Polski oraz ludzi kultury, którzy działają na rzecz mieszkańców w swoich lokalnych społecznościach i środowiska bibliotecznego. Jest także mobilną doradczynią sektora 3.0., łączącego osoby, dla których priorytetem jest wdrażanie nowych technologii do codziennego życia.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów:

1) Prezentacja „Rozwijam swoje hobby dzięki internetowi – wyszukiwania, serwisy i strony tematyczne, fora internetowe, blogi, netykieta”

https://e-mocni.org.pl/wp-content/uploads/2020/02/Rozwijam-swoje-hobby-dzieki-internetowi-prezentacja-PDF.pdf

2) Prezentacja „Twórczość własna w internecie – serwisy społecznościowe – sposób działania, specyfika, przykłady. Publikowanie własnych tekstów/zdjęć w internecie – wskazówki dla początkujących”

https://e-mocni.org.pl/wp-content/uploads/2020/02/Tworczosc-wlasna-w-internecie-prezentacja-PDF.pdf

3) Filmy:

4) Rozwijam swoje hobby – przydatne linki – POBIERZ PLIK

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 4 godzin.

opracowała: Agnieszka Sobiak