Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Podziękowanie za współudział w projekcie - Bibliotekarz Lubuski

Podziękowanie za współudział w projekcie

logoKoniec tygodnia, za kilka dni koniec miesiąca, czas więc na podsumowanie działań, w ramach udanej współpracy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz bibliotek południowej części woj. lubuskiego.

Jedną z wielkich, wspólnych inicjatyw, w których współpracowały ze sobą wymienione książnice był projekt: "O finansach... w bibliotece" - 6.edycja, dedykowany dla grup osób w wieku 50+.

W 6. edycji projektu wzięło udział ponad 100 placówek bibliotecznych z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 200 tys. mieszkańców z całej Polski. Podczas kursu uczestnicy mogli się dowiedzieć między innymi, jak zarządzać finansami osobistymi, jak sporządzić akt darowizny i inne pisma dotyczące przekazania majątku osobistego, czym się kierować przy wyborze oferty bankowej, jak korzystać z bankowości elektronicznej, wyszukać najtańszy produkt czy zrobić zakupy przez internet.

WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze miała przyjemność współpracować z kreatywną, zaangażowaną i zorientowaną na uczestnika kadrą z: Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbiu, Gminnego Centrum Kultury w Kargowej, Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach.

Nieocenionym wsparciem dla realizacji założeń projektu było zaangażowanie Pani Prezes Zofii Banaszak z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Partnerem projektu jest Narodowy Bank Polski.
 
 
opracowała: Agnieszka Sobiak