Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Face To Face With The World 2019/2020 - Bibliotekarz Lubuski

Face To Face With The World 2019/2020

received 1179039435780448Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Lesznie Górnym przystąpiła w roku szkolnym 2019/2020 do Międzynarodowego Projektu Humanitarno – Edukacyjnego „Face to Face With The World”.

Autorem tego programu jest Anna Hora Lis. Koordynatorem w szkole, w Lesznie Górnym, w której będą odbywały się lekcje online jest Małgorzata Augustyniak. Celem tego Projektu jest pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie. Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka, nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu. Chęć niesienia pomocy innym.
Uczniowie SP Leszno Górne mają już za sobą kilka lekcji z uczniami ze Szkoły w Kagadi, w Ugandzie (Afryka) z sierocińca Charity Man, który prowadzi Pius Mugisa. Spotkania odbywały się we współpracy z Filią Biblioteczną w Lesznie Górnym. Panie Małgorzata Augustyniak i Andżelika Przysiężna z dziećmi poznali swoich rówieśników i rozmawiali z nimi w języku angielskim. Ciekawe i naprawdę piękne spotkania w czasie epidemii koronawirusa są nadal kontynuowane.

 

Małgorzata Agustyniak, Andżelika Przysiężna