W Dąbiu kultura jest w sieci - Bibliotekarz Lubuski

W Dąbiu kultura jest w sieci

DĄBIEGminna Biblioteka Publiczna w Dąbiu wspólnie z Lubuskim Teatrem realizować będzie projekt pod nazwą Kultura w sieci. To program wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie. Budżet programu wynosi 80 mln zł.

– Dostaniemy pieniądze z tego programu i aktorzy zielonogórskiej sceny zagoszczą u nas, a ich spektakle będą w internecie – mówi Wojciech Brodziński, dyrektor książnicy w Dąbiu.
Warto dodać, że Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbiu otrzyma także kolejne pieniądze z ministerstwa kultury, w ramach programu Partnerstwo dla książki. To program, który ma na celu poprawę dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.

Internetowy bon kulturowy - to zadanie projektowe polega na dwóch elementach:
I element to w czasie epidemii przybliżenie kultury mieszkańcom pozostającym w domach.
II element to poprzez przybliżenie kultury pomoc pisarzom, aktorom w trudnej sytuacji.

Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom kultury w czasie epidemii. Umożliwienie spotkania z autorami książek, obejrzenia form teatralnych bez wychodzenia z domu. W ramach działań planowane jest  6 spotkań z autorami książek transmitowane w sieci oraz 6 wydarzeń teatralnych transmitowanych w sieci, przy udziale aktorów Teatru Lubuskiego.

źródło: Polskie Radio Zachód