Promocja online najnowszego tomiku poezji "Modlitwa spod znaku Ryb" Agnieszki Ginko - Bibliotekarz Lubuski

Agnieszka G plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na promocję online najnowszego tomiku poezji "Modlitwa spod znaku Ryb" Agnieszki Ginko, zielonogórskiej poetki, pisarki, koordynatorki Biblioteki Obcojęzycznej.

15 maja (piątek) 2020 r., godz.10.00 / Fb Biblioteki Obcojęzycznej / https://www.facebook.com/BibliotekaObcojezycznaWZielonejGory/

Autorka, po filmowej prezentacji własnej twórczości, w godz. 10.00 - 20.00 odpowiadać będzie na komentarze i pytania na Fb Biblioteki. Wśród najaktywniejszych osób rozlosowane zostaną 3 zbiorki wierszy.

Wydarzenie w ramach Tygodnia Bibliotek #ZasmakujwBiblioteceNorwida

Tomik "Modlitwa spod znaku Ryb" ukazał się w wydawnictwie Pro Libris. Jest zbiorkiem wierszy rodzinnych, modlitw i psalmów poszukujących pełni życia poprzez wiarę, nadzieję i miłość.

Agnieszka Ginko-Humphries – poetka i pisarka, laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Publikuje pod nazwiskiem Ginko. Za poezję i prozę dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Swoje wiersze publikowała w wielu czasopismach, m.in. Kresy, Opcje, Akant, Fraza, Pro Libris, Pegaz Lubuski, Jesteśmy, Relacje-Interpretacje, w londyńskich czasopismach The Wolf i Arts Professional, i serbskim Povelie. W 2017 opublikowała tomik wierszy „Kruche”, nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Autorka pięciu książek dla dzieci: wierszy „Ciotka Klotka i inne historie” (Pascal, 2010, wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku 2011), „Podróż Srebrnego” (Wilga, 2014, finalistka Konkursu Makuszyńskiego 2014), „Tutlandia” (Media Rodzina 2013, nominowana do nagrody Książka Roku 2013 IBBY), „Tutlandia – Niespodzianki” (Media Rodzina 2015, wyróżnienie FENIKS 2016 na Targach Książki w Warszawie) oraz „Bajki z dżungli i oceanu” (Media Rodzina, 2018, umieszczona na Liście BIS PS IBBY, polecana przez jurorki konkursu #książkaroku2018 PS IBBY) i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Autorka trzech książek dla nauczycieli i animatorów z zakresu edukacji kulturalnej (Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki). Tłumaczenia z zakresu kultury i sztuki publikowała min. w Gazecie Wyborczej, Dysonansach, Przekładańcu, wydawnictwach UJ i PWM, a także Zephyr Press, USA i Routledge, Wielka Brytania. Dwukrotnie nominowana do Nagrody A. Waśkiewicza Związku Literatów Polskich. W 2018 otrzymała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry, gdzie od 5 lat mieszka. Należy do Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów i Związku Literatów Polskich. Współpracuje z czasopismem „Pasje literackie”. Pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, jest koordynatorką Biblioteki Obcojęzycznej.

"W kruchym, ulotnym, bliskim, szarym, zwykłym, delikatnym, w prostym geście kryje się podproże wieczności, „rozsiewa się dusza”[…]. Utwory w formie wypracowanej, choć niepozbawione dramatyzmu, przynoszą nastrój spokoju i wyciszenia. Wiersze nie są jednorodne, lecz spaja je podmiot mówiący – osoba, która szuka, wątpi, wykazuje postawę otwarta na transcendencję i ta postawa skutkuje. Modlitwa spod znaku Ryb jest zapisem duchowej drogi, którą człowiek musi samotnie przejść, by pogodzić się z tym co nieodwracalne i tym, co nieuchronne, odnaleźć siłę i cel. Finalnie osoba mówiąca w tych wierszach – którą można utożsamiać z samą autorką, osiąga dojrzałość. I jako człowiek, i jako poetka". Joanna Wawryk

Tomik można zamówić w Antykwariacie internetowym Biblioteki Wojewódzkiej (tel: 68 45 32 627, http://antykwariat.wimbp.zgora.pl wysyłkowo lub odbiór w Bibliotece, w wydawnictwie Pro Libris Biblioteki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 068 45 32 637). Cena: 18 zł (plus koszty wysyłki).

Anna Urbańska