IX EDYCJA KONKURSU IM. OLGI ROK DLA BIBLIOTEKAREK - Bibliotekarz Lubuski

IX EDYCJA KONKURSU IM. OLGI ROK DLA BIBLIOTEKAREK

LBZ pasją i pełnym zaangażowaniem pracujesz w bibliotece? A przy okazji czerpiesz ogromną radość z inspirowania innych do działania? Konkurs im. Olgi Rok jest dla Ciebie.

Rozpoczynamy IX edycję Konkursu im. Olgi Rok i zachęcamy panie pracujące w bibliotekach w całej Polsce do przesłania swojego zgłoszenia. Dzieląc się swoimi historiami, możecie wygrać pieniądze na spełnienie marzeń związanych z rozwojem osobistym. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 6 lipca.

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: placówka biblioteczna jednoosobowa oraz placówka biblioteczna wieloosobowa. Wysokość stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 000 zł. Podczas oceny wniosków kapituła konkursu weźmie pod uwagę to, w jakim stopniu doświadczenia kandydatki mogą być inspirujące dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności, oraz potencjał kandydatek jako liderek zmiany w swoich społecznościach.

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.

Więcej informacji, regulamin konkursu im. Olgi Rok oraz wniosek znajdują się na stronie www.bibliotekarki.love

Redakcja Lustra Biblioteki