Czas się bać – w czytelniczej grupie - Bibliotekarz Lubuski

Czas się bać – w czytelniczej grupie

piotrowskiMiejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza na siódme już wydarzenie z cyklu „Kwarantanna z pisarzem”. Bohaterem spotkania autorskiego-wideoczatu będzie twórca thrillerów Przemysław Piotrowski. Facebookowa grupa „Czytamy! – kwarantanna z książką”, czwartek 28 maja o godz. 18.00.

Przemysław Piotrowski ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował także w USA i Hiszpanii. Pracował w „Gazecie Lubuskiej”, w której pisywał o sporcie, zajmował się także dziennikarzem śledczym. Jest pasjonatem sportu, podróży, geografii i historii. Wychował się na Stephenie Kingu, Grahamie Mastertonie, Connie Igguldenie i Bernardzie Cornwellu. Przemysław Piotrowski spotkał się z witnickimi czytelnikami w 2017 roku, czyli „trzy książki temu”. Czwartkowy wideoczat będzie okazją do rozmowy o najnowszej, jeszcze pachnącej farbą drukarską powieści „Piętno”.
Książki autorstwa Przemysława Piotrowskiego:
Kod Himmlera (2015)- thriller historyczny, debiut. W ręce młodego dziennikarza trafiają nazistowskie dokumenty, które jego dziadek znalazł w kompleksie „Riese” (Olbrzym). Wnuk decyduje się rozwiązać zagadkę.
Droga do piekła (2016). Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny. Kat wstrzykuje mu zabójczą truciznę, ale… Po drugiej stronie budzi go woń siarki. Jego brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś detektyw, odkrywa, że naczelnik więzienia, nie ma czystego sumienia…
Radykalni - Terror (2017). Rok 2023. Europa powoli traci integralność, a wielomilionowa migracja muzułmanów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu zalewa targany konfliktami kontynent. Strefy szariatu w największych metropoliach rozrastają się w zastraszającym tempie, imigranckie getta toczy rak radykalnego islamu. W odpowiedzi do głosu zaczyna dochodzić skrajna prawica.
Radykalni – Rebelia (2018) Stary Kontynent płonie. Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg – radykalna prawica.
Piętno (2020). Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do policjanta Igora Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia.

Władysław Wróblewski