Co czytają twardziele! - o literaturze dla mężczyzn - Bibliotekarz Lubuski

Co czytają twardziele! - o literaturze dla mężczyzn

coczytająWojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na kolejne webinarium. Tym razem porozmawiamy po męsku.

"Co czytają twardziele! - o literaturze dla mężczyzn" opowie Łukasz Wojtusik.

Tytułowy twardziel - potraktowany jest tu z przymrużeniem oka. Wybór książek dla mężczyzn przez mężczyznę, jest tak samo stereotypowy, jak opatrywanie działu książek etykietą: literatura kobieca. Podczas spotkania Łukasz opowie o tym, co sam czyta i jakie historie, jaki język go w fascynuje. O czym będzie opowieść? O znakomicie sportretowanych postaciach kobiecych w prozie Jacobsena, o komisarz Ninie Warwiłow z policyjnego cyklu Jędrzeja Pasierskiego, o stracie u Juliana Barnesa, w książce "Wymiary życia". Pojawi się też proza Elizabeth Strout. Tyle możemy zdradzić.

Łukasz Wojtusik – dziennikarz od lat związany z radiem. Autor wielu rozmów z przedstawicielami kultury i sztuki. Prowadzi autorską audycję „Krakowskie Przedmieście”, współprowadzi program "Poczytalni". Laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Wybrany najlepszym wykładowcą Uniwersytetu Dzieci 2018/2019. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury.

Webinarium rozpocznie się o godzinie 14.00 na naszym Facebookowym profilu. Bądźcie z nami online.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie