Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Polonistyczne łamigłówki - Bibliotekarz Lubuski

Polonistyczne łamigłówki

polszczyznaDziś pierwszy dzień matur - "na tapecie" język ojczysty. Serwis polszczyzna.pl przygotował inspirujące gry i zadania słowne z języka polskiego. Sprawdźmy, czy dziś podołalibyśmy egzaminacyjnym wymogom? Potyczki językowe można wykorzystać na zajęciach z młodymi czytelnikami.

 

Poprawne posługiwanie się językiem polskim to sztuka. Jego opanowanie to jedno, ale wiedzę przecież trzeba stale odświeżać, ponadto warto też sprawdzać, gdzie jeszcze popełniamy błędy, a w czym przodujemy. Ortografia, interpunkcja czy fleksja to działy, do których dobrze jest wracać, ponieważ sprawiają wiele trudności. Łamigłówki i quizy językowe pomogą nasz stan wiedzy zweryfikować, dzięki czemu szybciej opanujemy język polski na mistrzowskim poziomie. A jeśli dodatkowo chcemy się nieco odprężyć i przy tym nieźle bawić, warto sięgnąć po gry słowne. Wszystko to, i jeszcze więcej, znajdziesz na tej stronie!

https://polszczyzna.pl/dyktanda-i-quizy/


Redakcja serwisu polszczyzna.pl