Smakowity tydzień w bibliotece! - Bibliotekarz Lubuski

Smakowity tydzień w bibliotece!

słubiceXVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” w słubickiej bibliotece obfitował w wiele wydarzeń, które odbyły się w wirtualnej przestrzeni.

Od 8 do 15 maja 2020 r. na stronie internetowej oraz profilu facebookowym biblioteki pojawiły się ciekawe propozycje. Zainspirowani hasłem Tygodnia Bibliotek, postanowiliśmy poczęstować swoich czytelników wieloma, także literackimi, niespodziankami. Nasze menu otworzyła zabawa w sleeveface, polegająca na przedstawieniu na fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią twarzy lub ciała. Naszych małych czytelników zaprosiliśmy do teatru obrazkowego kamishibay, gdzie mogli obejrzeć wyjątkową interpretację książki „A każdy widział kota” Denzela Brendana, zilustrowaną własnoręcznie przez dzieci, podczas letnich zajęć w bibliotece. Dla starszych czytelników przygotowaliśmy smakowitą krzyżówkę oraz zachęciliśmy do zapoznania się z książkami, w których istotną rolę zajmują barwne opisy jedzenia. Przypomnieliśmy także ulubione przepisy na dania, testowane przez nasze Czytelniczki podczas spotkań klubu „Kulinarne Czwartki”. Nie zabrakło również smaczków z lokalnej poezji. Zaprosiliśmy czytelników na spotkanie z twórczością Emilki Kusz, Elżbiety Nowak i Piotra Kiedrowicza.
To był wyjątkowy Tydzień Bibliotek! Choć nie udało nam się spotkać osobiście w bibliotece, mamy nadzieję, że zachęciliśmy Państwa do korzystudało się Państwu „zasmakować w bibliotece”!

Zespół BPMiG w Słubicach