Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Promocja najnowszej powieści Zofii Mąkosy - Bibliotekarz Lubuski

Promocja najnowszej powieści Zofii Mąkosy

MąkosaW dzień po wydawniczej i księgarskiej premierze najnowszej powieści Zofii Mąkosy "Dolina nadziei" – 3. tomu z cyklu Wendyjska Winnica, 18 czerwca br. o godz. 18.00 w ramach Czwartku Lubuskiego, zapraszamy na spotkanie online z pisarką, dwukrotną laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (2017 i 2019). Spotkanie prowadzić będzie Eugeniusz Kurzawa.

 

Transmisja live Facebook: https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/

Zofia Mąkosa – urodziła się w Kargowej, dzieciństwo spędziła w Chwalimiu. Obecnie jedna z najpopularniejszych lubuskich pisarek. Członkini Związku Literatów Polskich. Jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Na historię patrzy jak na źródło wiedzy o przeszłości i teraźniejszości. Publikowała artykuły w lokalnej prasie. Zadebiutowała powieścią Cierpkie grona, która ukazała się jako pierwszy tom w cyklu pt. Wendyjska Winnica. W 2017 roku za tę książkę została nominowana do Nagrody Literackiej im. Andrzeja K. Waśkiewicza, a w 2018 otrzymała Lubuski Wawrzyn Literacki. W tym samym roku ukazał się kolejny 2. tom zatytułowany Winne miasto, za który autorka ponownie zdobyła Lubuski Wawrzyn Literacki. 17 czerwca 2019 odbędzie się premiera 3. tomu trylogii pt. Dolina nadziei.
Szczęśliwa żona, matka trójki dzieci oraz babcia. To właśnie rodzina daje jej poczucie spełnienia w życiu.

"Kiedy kilka lat temu posadziłam na stołku Martę Neumann i kazałam jej obierać ziemniaki, nie przypuszczałam, że tak mało efektowna scena stanie się początkiem trylogii liczącej ponad tysiąc stron (...)
W trzeciej części "Wendyjskiej winnicy" wybrałam się do okupowanych Niemiec, państwa ukaranego za straszliwe zbrodnie i wywołanie wojny — największej i najtragiczniejszej w dziejach ludzkości."— pisze Zofia Mąkosa w posłowiu do swojej najnowszej powieści.

 Aneta Michałowska