Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Wakacyjna porcja przydatnych materiałów oraz zaproszenie na webinarium Kawa z Dwiema Siostrami Online! - Bibliotekarz Lubuski

Wakacyjna porcja przydatnych materiałów oraz zaproszenie na webinarium Kawa z Dwiema Siostrami Online!

dwie siostryDrogie Bibliotekarki, Drodzy Bibliotekarze,

Mamy nadzieję, że w te wakacje uda się Wam porządnie wypocząć i wrócić jesienią do pracy z nową energią na powakacyjne projekty i działania! My odpoczywamy aktywnie, bo przez cały lipiec trwać będzie u nas Wakacyjna Akademia Dwóch Sióstr ONLINE, do której Was serdecznie zapraszamy!
Tradycyjnie wysyłamy także porcję przydatnych informacji i inspirujących materiałów.

W dzisiejszym newsletterze znajdziecie:

  • zaproszenie do Wakacyjnej Akademii Dwóch Sióstr ONLINE
  • zaproszenie na Kawę z Dwiema Siostrami ONLINE
  • scenariusz warsztatów dla dzieci
  • informacje o nowej wystawie ilustracji
  • bardzo wakacyjną nowość
  • egzotyczną zapowiedź!

Zapraszamy do lektury!

UWAGA, WAKACYJNA AKADEMIA DWÓCH SIÓSTR ONLINE

W tym roku nasze tradycyjne wakacyjne spotkania warsztatowe dla dzieci przenosimy do Internetu.
Przez cały lipiec będziemy udostępniać krótkie wideowarsztaty na podstawie dwusiostrzanych książek. Wystarczy skompletować potrzebne materiały, nastawić się na dobrą zabawę i w dowolnej chwili obejrzeć film z instruktażem.

W minionym tygodniu młodszym dzieciom proponowaliśmy błotne gotowanie na trawie oraz plastyczno-sensoryczne zabawy się z kominiarzem i piekarzem! W tym tygodniu szykujemy botaniczne aktywności dla nieco starszych dzieci.

Wszystkie informacje na temat Wakacyjnej Akademii Dwóch Sióstr ONLINE oraz opublikowane filmy znajdziecie:
- na wydarzeniu na naszym profilu na Facebooku,
- w zakładce na naszej stronie internetowej.

UWAGA, KAWA Z DWIEMA SIOSTRAMI ONLINE

Zapraszamy na webinarium "Kawa z Dwiema Siostrami", podczas którego przedstawimy najświeższe nowości i zapowiedzi wydawnicze na najbliższe miesiące. A jest o czym opowiadać!
Spotkanie odbędzie się w środę 15 lipca o godz. 11.00, na platformie ZOOM.
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA, DOBRE PRAKTYKI i SCENARIUSZ

Poniżej znajdą Państwo garść wskazówek od Dominiki Czerniak-Chojnackiej, autorki książki "Kominiarz Piekarz", dotyczące prowadzenia zabaw plastycznych z młodszymi dziećmi. Autorka dzieli się także scenariuszem zajęć na podstawie książki, w oparciu o który przygotowaliśmy wideowarsztaty "TRATATATA! Sensoryczno-plastyczne zabawy dla maluchów"  w ramach Wakacyjnej Akademii Dwóch Sióstr ONLINE.

UWAGA, NOWA WYSTAWA

Z radością informujemy, że do dwusiostrzanej oferty wystaw włączamy nową pozycję!
"Oto jest M. Šašek" to wystawa grafik pochodzących z kultowej serii albumów o najpiękniejszych miastach świata (Oto jest Paryż, Oto jest Londyn, Oto jest Monachium, Oto jest Rzym, Oto jest Nowy Jork oraz Oto jest Wenecja) autorstwa czeskiego mistrza ilustracji, architekta i malarza Miroslava Šaška.

Wystawa składa się z 31 plansz wykonanych z laminowanego płótna o wymiarach 100 cm x 160 cm, usztywnionych od góry i dołu plastikowymi drążkami. Górny drążek wyposażony jest w sznurek do zawieszenia planszy. Integralną częścią wystawy jest zestaw 6 pokazowych książek Miroslava Šaška.
Wystawa spakowana jest w skrzynię transportową o wymiarach 120 cm x 35 cm x 30 cm
Kontakt w sprawie rezerwacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA, NOWOŚĆ

Tosia jest niezwykle spostrzegawcza i przenikliwa. Dorośli mówią, że po prostu ma bujną wyobraźnię – ale właśnie ta wyobraźnia pomogła kiedyś udaremnić napad na bank.

W te wakacje Tosia postanowiła jednak udawać, że nic, zupełnie nic nie wzbudza jej podejrzeń.
Tylko jak, gdy wokół dzieją się takie rzeczy?

"Tosia i przygoda na plaży" Magdaleny Miecznickiej z ilustracjami Weroniki Tarki, to druga część przewrotnego cyklu kryminalnego dla wszystkich dzieci o bujnej wyobraźni!

Polecamy także pierwszą cześć serii:
"Tosia i tajemnica geodety"

UWAGA, ZAPOWIEDŹ

W połowie sierpnia ukaże się szósta część serii "Świat dla dociekliwych" –„Xin chào! Wietnam dla dociekliwychTôn Vân Anh i Moniki Utnik-Strugały z ilustracjami Anny Kaźmierak. Wietnam to kraj egzotyczny i odległy, a jednocześnie – dzięki tysiącom mieszkających i pracujących od wielu lat w Polsce Wietnamczykom – bliski.
Pora poznać lepiej ich zwyczaje, kulturę oraz wspaniałe zabytki ich dalekiej ojczyzny!

A już za miesiąc kolejny newsletter, a w nim:

  • nowy scenariusz zajęć twórczych z dziećmi,
  • najświeższe wieści o wybranych nowościach,
  • cenne wskazówki dotyczące działań czytelniczych z dziećmi

 

Pozdrawiamy,
Dwie Siostry!