Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Dzień Czerwonego Kapturka w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Czerwonego Kapturka w Długiem

3Po przerwie spowodowanej koronawirusem 17 lipca 2020 odbyły się w bibliotece (Filia w Długiem) zajęcia wakacyjne, choć w nieco zmodyfikowanej formie.

W związku ze zbliżającym się Dniem Czerwonego Kapturka, który przypada 19 lipca, zajęcia zostały poświęcone w całości tej znanej wszystkim dzieciom bajkowej postaci. Wersji Czerwonego Kapturka jest wiele. W czasie dzisiejszych zajęć posłuchaliśmy tej bajki w wersji wierszowanej, w interpretacji Jana Brzechwy oraz z udziałem znakomitych aktorów: Ireny Kwiatkowskiej, Barbary Krafftówny i Władysława Hańczy. 14-minutowe słuchowisko przelatane było piosenkami, co czyniło je jeszcze atrakcyjniejszym. Były zgadywanki, kalambury. Był też czas na prace plastyczne, podczas których tworzyliśmy ilustracje do bajki oraz portret Czerwonego Kapturka, któremu każdy z uczestników wykonał jakiś element jego stroju. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w holu przed wejściem do biblioteki.
Liczba uczestników – 7 osób

 

Renata Migas
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie Filia w Długiem