Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Urodzili się... 29 lipca: Paweł Wilczak - Bibliotekarz Lubuski

Urodzili się... 29 lipca: Paweł Wilczak

z23364642AMPPawel WilczakPolski aktor telewizyjny, dubbingowy, filmowy i teatralny, scenarzysta, przedsiębiorca i reżyser. Paweł Wilczak

Paweł Wilczak, urodził się 29 lipca 1965 roku we Wronkach.
W 1989 roku ukończył wydział aktorski PWSFTViT w Łodzi. Był aktorem Teatru Nowego w Warszawie. Debiutował w 1986 roku w filmie "ESD", na motywach powieści Małgorzaty Musierowicz. Grywał role mało znaczące, złodziei, konwojentów, barmanów. Telewidzom dał się poznać najpierw w 1997 roku w "Ekstradycji 2", później w 2000 roku w "Na dobre i na złe". Wystąpił w filmach "Haker", "Stacja", "Sfora", ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola w serialu komediowym "Kasia i Tomek", w którym partnerowała mu Joanna Brodzik, obecnie partnerka aktora. Wilczak zagrał również w "Chaosie", "Facetach do wzięcia", "Fałszerzach - powrocie Sfory" oraz w serialu TVN "Usta usta", którego emisja zakończyła się w 2011 roku.

Źródło: film.interia.pl

Paweł Wilczak nie bez przyczyny uchodzi za jednego z najbardziej tajemniczych aktorów w Polsce. W ostatnich latach nie tylko nie udzielał wywiadów, ale także bardzo rzadko pokazywał się publicznie. 54-letni dziś gwiazdor kultowego serialu "Kasia i Tomek" wraca jednak z aż dwoma rolami w kinowych filmach: "Żuzel" w reżyserii Doroty Kędzerzawskiej i "Pan T." twórcy głośnej "Obławy", Marcina Krzyształowicza. I to właśnie w związku z tym drugim tytułem, który wchodzi na ekrany kin już 25 grudnia, Wilczak po długiej przerwie znów zaczyna pojawiać się w mediach. Ostatnio chociażby w talk-show Kuby Wojewódzkiego, gdzie pojawił się obok popularnego komika, Rafała Paczesia.
Źródło: gala.pl

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego Wilczak tak rzadko pojawia się na szklanym ekranie. Magda Mołek postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat i wprost zapytała aktora, z czego to wynika. 
 Różnie to bywa i ja zawsze się chętnie pochylam się nad każdą propozycją. Tak jak zawsze powiadam - jeżeli nie czuję mięty i romansu w tym temacie, to nie podejmuję tego - odpowiedział ze spokojem aktor. 
Los jednak uśmiechnął się do aktora. Obecnie możemy podziwiać Wilczaka w filmie ‘’Pan T.’’, w reżyserii Marcina Kryształowicza. Za tę rolę otrzymał nominację do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych, czyli Orłów. Na potrzeby roli schudł kilkanaście kilogramów, a jego metamorfoza wzbudziła wielkie zainteresowanie w świecie mediów. Wilczak po zakończeniu zdjęć postanowił utrzymać dotychczasową wagę i pozostał po swojej przemianie, bo - jak sam powiedział - ta metamorfoza wymagała od niego olbrzymiego poświęcenia. W rozmowie z Magdą Mołek przyznał, że przestał się ważyć, gdy waga pokazała, że ubyło mu 12 kilogramów. Jak się okazało, zwyczajnie się wystraszył i od tamtej pory nie wchodzi na wagę.
Jakim ojciec jest Paweł Wilczak?
Aktor opowiedział też o tym, jakim jest ojcem. Paweł Wilczak od wielu lat związany jest z Joanną Brodzik. Mają dwóch synów - Jana i Franciszka. Bliźniacy przyszli na świat 2 lipca 2008 roku. Chłopcy marzą o tym, by w przyszłości związać się ze światem mediów i zostać youtuberami. Co na ten temat twierdzi ich ojciec?
Trzeba tłumaczyć pewne zachowania, ale zabraniać internetu w tym sensie, że używania go i technologii? Nie będę namawiał ich, żeby pisali stalówkami. Przecież to jest idiotyzm. Jeśli bycie youtuberami to ich marzenie, to ok.

źródło: plotek.pl

Niespecjalnie udzielam się na ściankach. (...) Czasami, ale bardzo rzadko, bywam w takich miejscach. Jeżeli jest kontekst, jeżeli jest powód, żebym się gdzieś pojawił, w kwestiach na przykład promocji filmu, to oczywiście to robię. Uważam, że jest to składowa pewnych działań promocyjnych

źródło:plejada.pl

fot. kultura.gazeta.pl

opracowała: Agnieszka Sobiak