Spotkanie z biblioteką w Klubie Seniora+ - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z biblioteką w Klubie Seniora+

stare kurowo seniorzyW ostatni lipcowy czwartek br. Klub Seniora+ w Starym Kurowie odwiedziła Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Kurowie, Pani Beata Mąka. Na spotkaniu przybliżyła dwa tematy.

Pierwszym przedstawianym zagadnieniem była biografia Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II papieża Polaka. Prelekcja z okazji setnej rocznicy urodzin papieża była niezwykle emocjonująca i ciekawa. Papież Polak to znacząca postać XX i XXI wieku. Uwielbiał poezję i sam ją tworzył. Pani Beata przeczytała nam kilka wierszy Karola Wojtyły.
W drugiej części spotkania omówiła codzienną pracę i realizowane zadania w Bibliotece w Starym Kurowie. Kierownik opowiedziała o organizacji pracy i sposobach korzystania przez czytelników z zasobów biblioteki. W bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki, do udziału w którym nas zaprosiła. Odtworzyła także prezentację multimedialną o najciekawszych architektonicznie bibliotekach w Polsce. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”. Tak nam się spodobało spotkanie, że zaprosiliśmy Panią Beatę do naszego Klubu Seniora+ na następną wizytę pod koniec sierpnia.

Joanna Lipińska – Klub Seniora+ w Starym Kurowie