Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Narodowe Czytanie w gminie Żary - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie w gminie Żary

xzNarodowe Czytanie w gminie Żary odbyło się w kilku odsłonach. Czytaliśmy w Bieniowie, Olbrachtowie i Złotniku.

 

W Bieniowie czytaliśmy kameralnie w bibliotece. W Olbrachtowie czytanie odbywało się w kilku klasach szkolnych. A w Złotniku... w piątek, 4 września na placu przy bibliotece odbyło się wspólne czytanie fragmentów "Balladyny" J. Słowackiego. To już 9 odsłona akcji zainicjowanej przez parę prezydencką. Głównym jej celem jest zachęcanie młodzieży do czytania naszych największych, narodowych dzieł.

Na placu przy Bibliotece zgromadziła się młodzież i dorośli. To właśnie ci ostatni rozpoczęli czytanie, zachęcając tym samym młodzież do kontynuowania dramatu. Uczniowie klasy 7 i 8 bardzo żywo reagowali na treść, zwłaszcza gdy dotyczyła relacji Balladyny i jej siostry Aliny. Mimo, że język dramatu nie należy do łatwych, uczestnicy czytając z podziałem na role mocno przeżywali to, co działo się podczas każdego aktu. łącznie podczas Narodowego czytania wzięło udział 15 osób.

 

Jadwiga Bogna Bakalarska

Dyrektor

Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Żary z/s w Bieniowie