Praktyczne sztuczki, czyli Dwie Siostry w Bibliotece – część 7 - Bibliotekarz Lubuski

Praktyczne sztuczki, czyli Dwie Siostry w Bibliotece – część 7

dwie siostryNowe materiały, nowe miejsce wymiany doświadczeń, nowe wieści o dobrych książkach dla dzieci i młodzieży!

Drogie Bibliotekarki!
Drodzy Bibliotekarze!

Witamy po wakacjach i zapraszamy do lektury nowego newslettera. Jak co miesiąc, przedstawiamy Wam dawkę praktycznych i inspirujących materiałów oraz przydatnych informacji.

W dzisiejszym newsletterze znajdziecie:

- wideowarsztaty ilustracji POP-UP inspirowane książką "Ooodjazd"!
- facebookowa grupa Działaj z Dwiema Siostrami;
- materiały o animacji czytelnictwa wśród młodszych dzieci;
- najświeższe nowości dla młodszych i starszych;
- mocno graficzna zapowiedź fantasy!

Miłej lektury!

UWAGA, WIDEOWARSZTATY!

Zapraszamy do obejrzenia naszych wideowarsztatów tworzenia ilustracji POP-UP inspirowanych przestrzenną książką "Ooodjazd" Gérard Lo Monaco!
Zachęcamy do wykorzystywania instruktażu jako inspiracji do własnych działań z dziećmi lub udostępnienia filmu na stronie lub profilu Fb Waszych bibliotek.

UWAGA, NOWE MIEJSCE WYMIANY DOŚWIADCZEŃ

Zapraszamy do dołączenia do naszej specjalnej facebookowej grupy dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów: Działaj z Dwiema Siostrami.

Celem tej grupy jest integracja środowiska zaangażowanych, pełnych energii promotorów czytelnictwa, wymiana dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów na zarażanie dzieci pasją czytelniczą i twórczą.

To miejsce, w którym chcemy się dzielić z Wami pomysłami na wykorzystanie książek Wydawnictwa Dwie Siostry w pracy z dziećmi, publikować materiały, które mogą zainspirować Was do twórczych działań i polecać Wam najlepsze książki do pracy z młodymi czytelnikami.
Jest to także miejsce w którym Wy możecie podzielić się swoim doświadczeniami z przeprowadzonych zajęć, szczerymi relacjami z lektury dwusiostrzanych książek czy poprosić o materiały, które ułatwią Wam pracę.

Zapraszamy – działamy razem!

UWAGA, DOBRE PRAKTYKI!

Przedstawiamy solidną porcję sprawdzonych i atrakcyjnych sposobów na angażowanie młodszych dzieci podczas spotkań czytelniczych w bibliotece, którymi podzieliła się z nami na spotkaniu Latającej Biblioteki Pomysłów pedagożka i promotorka czytelnictwa Małgorzata Swędrowska.

UWAGA, DUŻO NOWOŚCI!

Najmłodszym czytelnikom polecamy pełną humoru minipowieść o niecodziennej korespondencyjnej przyjaźni Żyrafy i Pingwina. „Z pozdrowieniami, Żyrafa” Megumi Iwasy z ilustracjami autora naszej bestsellerowej serii o króliczku, Jörga Mühle to doskonała propozycja dla początkujących samodzielnych czytelników!

Młodsze dzieci i rodziców zapraszamy do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas!
Co robią uczucia” Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając to przepiękna i wzruszająca książka o uczuciach i o tym, co najchętniej porabiają w wolnym czasie.

Dla fanów powieści detektywistycznych mamy „Wyjaśnij to, Lotko” Martyny Skibińskiej. To nasza kolejna skrząca dowcipem kryminalna powieść dla czytelników w wieku 10+. Jedenastoletnia Lotka nie za bardzo lubi zwracać na siebie uwagę w szkole. Przeważnie podczytuje pod ławką swoje ulubione powieści o detektywie Mrocku. Kiedy w szkole zaczną dziać się dziwne rzeczy, nasza bohaterka staje się główną podejrzaną. Nie ma innego wyjścia - musi rozpocząć prywatne śledztwo!

Pasjonująca zapowiedź!

Już w październiku wszystkich miłośników powieści graficznych i fantastyki czeka prawdziwa gratka!
Zabójstwo Brangwina Kąkola” autorstwa M.T. Andersona z ilustracjami Eugene Yelchina to pełna akcji i humoru, opowiedziana słowem i obrazem historia o elfie i goblinie, którzy dostają się w sam środek międzynarodowego kryzysu, który może skończyć się dla nich śmiercią, a dla ich narodów – wojną.

Posłuchajcie fragmentu książki!

Pozdrawiamy serdecznie,