Siła sieci. Krótki poradnik sieciowania dla bibliotek i nie tylko - Bibliotekarz Lubuski

Siła sieci. Krótki poradnik sieciowania dla bibliotek i nie tylko

Z poradnika dowiecie się między innymi:

• czym jest sieć, co to jest sieciowanie, jak można rozumieć te pojęcia?
  • jak warto postrzegać sieciowanie w kontekście współpracy bibliotek?
  • jakie korzyści mogą z niego odnieść biblioteki, bibliotekarki i bibliotekarze?
  • jak budować relacje w sieci, co robić, by rozwijała się i działała sprawnie?

"Nie siedź – sieciuj! – wzmocnienie regionalnych sieci ibliotecznych" to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Celem projektu było wzmocnienie istniejących i powołanie nowych sieci współpracy bibliotek działających na terenie wybranych województw. W okresie od września 2019 do czerwca 2020 bibliotekarki i bibliotekarze z działów instrukcyjno-metodycznych pięciu bibliotek wojewódzkich podczas dwóch zjazdów szkoleniowych i kilku spotkań online:

• wspólnie z jedną siecią z terenu swojego województwa opracowali plan jej rozwoju w perspektywie kilkuletniej,
  • w ramach planu napisali projekt wzmacniający potencjał sieci, współfinansowany przez FRSI,
  • rozpoczęli budowanie ogólnopolskiej sieci DIM-ów, zaczynając od swojego grona, z intencją włączenia do niej wszystkich bibliotek wojewódzkich.