Głośne czytanie w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Głośne czytanie w Długiem

3Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września – w dzień urodzin znanej, choć nieco zapomnianej, pisarki Janiny Porazińskiej – autorki „Szewczyka Dratewki”, „Kto mi dał skrzydła” czy „Pamiętnika Czarnego Noska”.

W tym roku (2020), mając za sobą doświadczenia owocnej, wspólnej pracy na rzecz rozmaitych projektów, połączyliśmy siły w promowaniu czytania. W przedsięwzięciu wzięli aktywny udział przedstawiciele: uczniów, Szkoły, Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkolnej.

Podczas spotkania z przedszkolakami Amelia uczennica klasy VIII– wolontariuszka i członkini Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece - przeczytała dzieciom ciekawe i pouczające opowiadanie „Jak nasza mama odczarowała wielkoluda” Joanny Papuzińskiej.

Pracownicy bibliotek – szkolnej i publicznej - w osobach Pana Edwarda Mitka i Renaty Migas czytali uczniom klasy III zagadki przyrodnicze z książki Marcina Przewoźniaka pt. „Kraina zagadek”.

Pani Dyrektor Szkoły Halina KanyiMaina podczas zajęć z klasą IV czytała fragmenty opowiadania szwedzkiego pisarza Martina Widmarka „Tajemnica biblioteki” ze znanej serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

Na każdym ze spotkań mówiliśmy o tym, jaki pożytek płynie z głośnego czytania i gorąco zachęcaliśmy do takiej formy spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że zajęcia wpłyną znacząco na wzrost wypożyczeń.

Ilość uczestników: 50 osób

opracowała: Renata Migas/Halina KanyiMaina