Głośne Czytanie w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Głośne Czytanie w Siecieborzycach

IMG 20200929 11265729 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania , data związana jest z dniem urodzin pisarki dla dzieci Janiny Porazińskiej. Akcja ma na celu promocję czytania.

W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie i nauczyciele SP w Siecieborzycach oraz bibliotekarki z Biblioteki Szkolnej i Publicznej. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie przygotować na ten szczególny dzień fragment swojej ulubionej książki, którą warto polecić innym. Wśród propozycji pojawiło się wiele znanych tytułów książek np. Harry Potter, Opowieści z Narni, W 80 dni dookoła świata, Dziennik Cwaniaczka, Wystrzałowa licealistka a klasy młodsze książki z serii : Sam czytam , Książkożercy. Podczas krótkich spotkań dzieci wysłuchały również tekstów terapeutycznych czytanych przez panią pedagog szkolną Elzbietę Fajkierz, wierszy logopedycznych w interpretacji logopedy pani Barbary Gnach oraz fragmentów książek dla dzieci i młodzieży czytanych przez nauczycieli i wychowawców. Na każdym spotkaniu podkreślona została wartość czytania , o której tak mówi nasza noblistka Wisława Szymborska „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Organizatorzy czyli Biblioteka Szkolna i Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach zachęcają wszystkie dzieci oraz rodziców do czytania .

MBP Szprotawa Filia Siecieborzyce