Seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. - Bibliotekarz Lubuski

seminariumW poniedziałek, 30 września 2020 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbyło się seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek z południowej części województwa lubuskiego . Tematyka seminarium była bardzo zróżnicowana i jak twierdzili uczestnicy – interesująca i przydatna w pracy bibliotekarzy.

Literatura popularna wobec wyzwań współczesności - strategie pisarskie i wydawnicze – to zagadnienie zostało przedstawione przez pierwszego prelegenta - prof. dr hab. Bogdana Trochę z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dr Wolfgang Brylla, również reprezentujący Uniwersytet Zielonogórski, przedstawił wykład pt. Literacki bękart? Kryminał, czyli sztuka czytania.

Następnie wystąpiły: Agnieszka Urbaniak i Anna Urbaniak, z Działu Informacji Regionalnej i Bibliograficznej WiMBP z prelekcjami nt. Lubuskie Centrum Edukacji Regionalnej - zarys projektu dla bibliotek, oraz Dokumenty Życia Społecznego w zasobach biblioteki - komunikat z prac zespołu roboczego.

Małgorzata Domagała z Działu Badań Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze przygotowała prezentację pt. Biblioteki lubuskie w liczbach. Statystyczne podsumowanie 2019 roku. Wystąpienie dotyczyło analizy działalności bibliotek południowej części województwa lubuskiego za rok 2019.

Ogółem w seminarium wzięło udział 56 osób w tym 17 osób online.

Agnieszka Sobiak