Nowy numer! - Bibliotekarz Lubuski

Nowy numer!

altZapraszamy do lektury 33 numeru Bibliotekarza Lubuskiego. Polecamy teksty odnoszące się do prawnego otoczenia bibliotek i sygnalizujące o sukcesach lubuskich bibliotekarzy. Zagadnienia ochrony danych w działalności bibliotek oraz wybrane przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych omawia radca prawny, Rafał Golat. Dr Dawid Kotlarek w artykule „Biblioteki bez kartek” zabiera ważny głos w dyskusji o książkach elektronicznych rozpatrując fakty i mity związane z nowymi nośnikami tekstu. W numerze także obszerna relacja z wyborów Lubuszanina Roku 2011 oraz rozmowa z lubuskim Bibliotekarzem Roku. Oprócz tego stałe rubryki, a w nich m.in.: esej na temat ilustracji książkowych, sprawozdanie z II Targów Innowacji Bibliotecznych „Nowoczesna Biblioteka” w Kijowie, historia MBP w Żaganiu.
Zapraszamy do lektury!
Do pobrania: cały numer (pdf)