SP nr 1 w Witnicy zorganizowała Noc Bibliotek 13 października. - Bibliotekarz Lubuski

SP nr 1 w Witnicy zorganizowała Noc Bibliotek 13 października.

noc witSP nr 1 w Witnicy zorganizowała Noc Bibliotek 13 października.Z powodu pandemii liczba uczestników była ograniczona.
Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania, przypomnienia zasad bezpieczeństwa i przedstawienia hasła akcji. Zaraz potem rozpoczęły się poszukiwania ukrytych skarbów. Dzieci poradziły sobie świetnie. Zadaniem każdego uczestnika było opowiedzenie historii znalezionego przedmiotu. Powstały historie o królewnach, zaginionych dzieciach, rodzinnych skarbach, niektórzy przywitali też ulubionych pisarzy, którzy podrzucili na pamiątkę cenną fajkę czy okulary...Po chwili przerwy na pogaduszki rozpoczęliśmy poważną dyskusję o emocjach, była wstępemdo komponowania „ słoików emocji”. Kolorowe brokaty symbolizowały różne stany emocjonalne, powstały mikstury, o których chętnie opowiadano.Uczniowie wielu klas wykonali zawieszki z cytatami, a my wykonaliśmy Drzewo Cytatów, na którym umieściliśmy zawieszki( dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie).Teraz przyszła kolej na pomysły, jak być eko'. Zakończyliśmy je pokazem, jak wykorzystać gazety jako okładki, zamiast kupować plastikowe. Na zakończenie odwiedzili nas Puchatek i przyjaciele. Zaprosili uczestników w podróż po szkolnych zakamarkach. Pieprzyku wyprawie dodał fakt, ze wędrowaliśmy prawie po ciemku, było wiele emocji, zwłaszcza jak tuż obok, niespodziewanie upadła szczotka do zamiatania... Czas Nocy Bibliotek upłynął bardzo szybko. Mamy nadzieję, ze za rok wrócimy do ulubionego nocowania w szkole.Akcja naszej szkoły została umieszczona na stronie organizatorów: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/.../biblioteka-sp-1.../...
Izabela Rebeczko