Spotkanie z Grażyną Przybylską - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Grażyną Przybylską

GPZapraszamy Państwa na spotkanie autorskie poświęcone książce Grażyny Przybylskiej "Droga donikąd". Spotkanie ma formułę online i transmitowane będzie na Facebooku Lubuskiego Laboratorium Książki GREENBOOK.
Grażyna Przybylska urodziła się 6 marca 1962 roku w Zielonej Górze. To w tym mieście spędziła dzieciństwo i ,,młodość". Uczęszczała do Liceum Ekonomicznego w Zielonej Górze w latach 1976-1980. Obecnie mieszka w Chwalimiu.
Jej przesłanie brzmi : "Życie jest piękne, a w lęku, panice, determinacji, można odnaleźć silną motywację do walki". Autorka to również dumna mama czterech dorosłych synów i szczęśliwa mężatka z jedenastoletnim stażem, a także macocha dorosłego pasierba. Spełniona jako babcia. Swoje wiersze i prozę, bajki dla dzieci publikuje w kilku grupach poetycko-literackich na FB. Zachęcona wyróżnieniami i pozytywnymi opiniami opublikowała autorskie teksty w dziewięciu antologiach grup takich jak ,,Pisz i czytaj wiersze", "Peron Literacki-wiersze życiem i sercem pisane", "Kalejdoskop Myśli". Pośród patronów publikacji odnajdziemy: Radio Sigma FM, Burmistrza Gminy Kargowa, Jerzego Fabisia, Gminną Bibliotekę Publiczną im Eugeniusza Paukszty oraz Gminne Centrum Kultury w Kargowej.
W DRODZE DONIKĄD autorka kreśli bliskiej jej sercu miejsca, takie jak Zielona Góra, Chwalim, Kargowa oraz okolice. To przede wszystkim jednak historia Matyldy wychowywanej samotnie przez ojca. Zdolna poetka i malarka po śmierci Ojca nie radzi już sobie tak jak wcześniej. Brutalnie przez los wygnana na głębokie wody zaczyna kroczyć ... drogą Donikąd.
Co wydarzy się dalej? Odpowiedź na spotkaniu i na kartkach powieści.

Moderacja: dr Janusz Łastowiecki (LLK Greenbook)